בהסדר עם כללית פלטינום ומאוחדת שיא

סניף עמק רפאים
072-3303311
072-3305533

בהסדר עם כללית פלטינום
ומאוחדת שיא

התאמת עדשות מגע

באופטיקה מני, רשת חנויות אופטיקה המובילה בירושלים, אנו מתמחים בהתאמת עדשות מגע מכל הסוגים. ההון האנושי והיכולות הטכנולוגית שברשותנו הם שמאפשרים לנו להעניק לכל לקוחותינו את הייעוץ המדויק ביותר ואת הפתרונות המתאימים יותר בכל הנוגע לעדשות מגע. מני בן-חיים, מייסד הרשת, הוא בעל ניסיון של למעלה מ- 20 שנה בתחום, כשלצדו צוות מקצועי של אופטומטריסטים מוסמכים מטעם משרד הבריאות.

תוכן עניינים

מחיר עדשות מגע

עדשות מגעמחיר
עדשות מגע יומיותהחל מ-120 ש"ח לקופסא (30 יח')
עדשות מגע חודשיותהחל מ-200 ש"ח (6 יח')
עדשות צבעוניותהחל מ-150 ש"ח לזוג
עדשות קשות נושמותהחל מ-1,000 ש"ח לזוג
עדשות קשות קרטוקונוסהחל מ-2,500 ש"ח לזוג
עדשות רכות קרטוקונוסהחל מ-2,500 ש"ח לזוג
עדשות מגע מולטיפוקל יומיותהחל מ-200 ש"ח לקופסא (30 יח')
עדשות מגע מולטיפוקל חודשיותהחל מ-500 ש"ח לקופסא (6 יח')
עדשות מולטיפוקל קשות נושמותהחל מ-2,500 ש"ח לזוג

עדשות מגע הן פתרון מצוין עבור מי שזקוק לתיקון ראייה אך אינו מעוניין להרכיב משקפיים הטכנולוגיה המתפתחת מאפשרת לנו בשנים האחרונות תחזוקה קלה מבעבר של עדשות המגע, והאפשרויות לבחירה הן רבות. למרות זאת, ישנם רבים שחוששים מלעשות את הצעד לקראת הרכבת עדשות מגע, אם בשל העובדה שאנחנו שמים גוף זר בעין והמגע שלו עם העין, אם מתוך החשש לשמירה על הניקיון ועל תחזוקה מיטבית של עדשות המגע . 

אז נפתח בהרגעה כללית – עדשות המגע אינן צפויות "ליפול מהעיניים" במהלך היומיום. בנוסף, כאשר שומרים על תחזוקה נכונה של עדשות המגע, טיפול מיטבי בהתאם להנחיות ובדיקות בשגרה, אין סיבה לכך שיתר החששות שלנו יתגשמו – כך נשמור על בריאות העיניים ונסייע להן לראות יותר טוב. 

לבחור נכון – על עדשות מגע וסוגיהן

לאחר ההחלטה על הבחירה בעדשות המגע, נפתח עולם רחב של סוגי עדשות המגע, לכל עדשה היתרונות והמענה על הצרכים שהיא מאפשרת. גם התחזוקה והניקוי משתנים בין הסוגים. 

תחילה יש לפנות לבדיקת ראייה והתאמת עדשות מגע אצל אופטומטריסט מוסמך. בהתאם לצרכים של הנבדק, לרמת היובש בעין ופרמטרים נוספים, יתאים האופטומטריסט את עדשות המגע המתאימות ביותר. חשוב להדגיש כי בכך לא מסתיימת הדרך המשותפת שלכם ושל האופטומטריסט. הוא וצוותו ידריכו אתכם צעד אחד צעד כיצד להרכיב את העדשה, כיצד עליכם להתנהג איתה ומה הניקיון שהיא מצריכה. 

האופטומטריסט יסייע לכם בהרכבת העדשות ולאחר פרק זמן של חצי שעה תתבצע בדיקת ביקורת שמטרתה לבדוק את מידת היובש בעין, כיצד העדשה יושבת וכן הלאה.   

 "אנחנו לעולם לא מאפשרים ללקוח לצאת מהמקום עם עדשות מגע לפני שלימדנו כיצד להרכיב ולתחזק אותם", אומר מני, הבעלים של מני אופטיקה. "ישנה חשיבות גדולה בכך ששלב הלימוד הן בהרכבה והן בטיפול היומיומי יעשה על ידי בעל מקצוע". 

עדשות מגע רכות

היתרון בעדשות מגע רכות הוא בנוחות שהן מאפשרות – הן יציבות, נוחות לשימוש ולהרכבה ומתאימות לפעילות ספורטיבית. 

>> עדשות המגע הרכות נחלקות למספר סוגים:

>> עדשות רכות קבועות / חד-פעמיות

>> עדשות רכות לצילינדר – קבועות / חד-פעמיות

>> עדשות מגע רכות קבועות/חד פעמיות מולטי-פוקליות

>> עדשות רכות לחולי קרטוקונוס

>> עדשות רכות למושתלי קרנית

>> עדשות רכות לשימוש לאחר ניתוח לייזר

עדשות מגע קשות נושמות

היתרון בעדשות מגע קשות הוא בעמידות שלהן שמאפשרת פתרון ארוך טווח. עדשות אלו מחזיקות מעמד בין שנה לשנתיים. יתרון נוסף הוא בחדות הראייה שעדשות אלו מספקות ועצירת גדילת המספר בזמן הרכבתם.

>> עדשות מגע קשות נושמות

>> עדשות Front toric

>> עדשות Back toric

>> עדשות ortho-k

>> עדשות קשות לחולי קרטוקונוס

>> עדשות קשות מולטי-פוקליות

>> עדשות קשות לשימוש לאחר ניתוח לייזר

>> עדשות מגע סקרליות

איך מרכיבים עדשות מגע?

למרות שעבור מי שאינו מכיר או בקיא בפרוצדורה הכנסה והוצאה של עדשות מגע מהעיניים נראה ונשמע מבהיל ומפחיד, מדובר בפעולה שעם הזמן הופכת לחלק בלתי נפרד מהשגרה הנעשית בצורה כמעט אוטומטית. חשוב מאוד לשטוף ידיים לפני שניגשים לפעולת ההרכבה.

כדי להרכיב את העדשה, ולא משנה אם היא רכה או קשה, יש למשוך עם האצבע האמצעית את העפעף התחתון, באמצעות האצבע האמצעית של היד השנייה למשוך את העפעף העליון ובמקביל עם האצבע החזקה שלנו להניח את העדשה בעין. לאחר מכן עוצמים את העין, מעסים מעט את עין עם האצבע ושוב פותחים את העין.

פעולת ההוצאה בעדשות המגע הרכות :יש לפתוח את העין כמו בפעולת ההכנסה לעין ועם שתי האצבעות לצבוט את קצה העדשה התחתון ,למשוך ולהוציא.

פעולת ההוצאה שונה מעט בעדשות קשות וישנן 3 שיטות לכך: בשיטה אחת יש ללחוץ בקצה העין, להניח את היד השנייה מתחת לעין עד שהעדשה נופלת אליה. שיטה נוספת היא לתפוס עם שני העפעפיים את קצה העדשה ולהוציא בעדינות. האפשרות השלישית היא להוציא עם פומפה לעדשות קשות.

תחזוקה והיגיינה

תחזוקה והיגיינה נכונות של עדשות המגע חיוניות להבטחת בריאות העיניים. תחזוקה טובה תוביל לבריאות העיניים וגם לאריכות ימים של העדשות. 

לכל סוג עדשות ישנו חומר הטיפול המיועד לו. ההבדל בין החומרים משתנה לא רק בין עדשות רכות לעדשות קשות, אלא גם בתתי הסוגים הנכנסים תחת הקטגוריות הללו. 

תחזוקת עדשות מגע דו שבועיות, חודשיות או קבועות

העדשות שאינן מצריכות תחזוקה כלל הן עדשות חד פעמיות, יומיות. בעדשות קבועות, גם אם כאלו המחליפים בכל שבועיים או חודש, יש צורך בתחזוקה יומיומית. נוזל החיטוי המומלץ לשימוש עם עדשות להחלפה כל חודש הוא נוזל "אול אין וואן "  (mbh) .יש לשפשף את העדשה לפני ההכנסה ולאחר ההוצאה 20 שניות . 

לעדשות רכות שמחליפים כל שלשה או ארבעה חודשים מתאים חומר מי חמצן המנוטרל עם כדור . החומר כולל גם הסרת חלבונים. (ever clean) יש להקפיד ולהשתמש בסוג החומר המיועד לעדשות המגע שלכם, בהתאם להנחיות.

תחזוקת עדשות קשות נושמות 

יש להשתמש בסבון לעדשות קשות נושמות  מסוג בוסטון לניקוי יומיומי . בנוסף להשרות כל ערב בתמיסת (ever clean) כל יום .

 

  • לתחזוקה טובה יש להקפיד על שטיפת ידיים בטרם הרכבה או הסרה של העדשות. 
  • לאחר הרכבת עדשות המגע יש לשפוך את הנוזל במחסנית העדשות ולייבש אותה. 
  • במידת הצורך, ובהתאם לסוג העדשה, יש להקפיד על שימוש בכדור להסרת חלבון ולניקוי העדשה. 
  • להקפיד על החלפת מחסנית עדשות המגע אחת ל-3 חודשים. 

איך בוחרים עדשות מגע?

עדשות מגע מספקות מענה לאינספור אנשים שסובלים מלקויות ראייה שונות, כל עוד הם מקפידים על שימוש נכון בהם ובוחרים את עדשות המגע הנכונות עבורן. וכאן האופטימטריסט נכנס לתמונה. אצל האופטומטריסט תעברו בדיקת ראייה והוא יתאים לכן את עדשות המגע האידיאליות, בהאם לבעיה שממנה אתם סובלים (בין אם אתם מתקשים לראות עצמים מרחוק או מתקשים להתמקד בעצמים קרובים, בין הראייה שלכם מטושטשת ובין אם היא מעוותת) וגם לאורח החיים שלכם. כמו כן הוא ידריך אתכם בדיוק כיצד להרכיב אותן וכיצד להסיר אותן.

האם נכון להמשיך עם אותן עדשות?

אנשים שמרכיבים עדשות עומדים לא פעם מול שאלה – האם העדשות שהם מרכיבים מתאימות להם וכדאי להם להמשיך להשתמש באותן עדשות? שאלה זו לא מטילה ספק בהתאמה של העדשות שנעשתה לפני שנה או שנתיים, אלא נובעת מהעובדה שלא פעם העיניים שלנו עוברות שינויים ועדשה שהייתה נכונה ומתאימה לנו לפני תקופה, לא עונה על הצרכים הנוכחיים שלנו ויהיה עלינו להתאים לעיניים עדשה אחרת.

שינויים בעיניים

אמנם פעמים הצורך בשינוי נובע משינוי באיכות הראייה ובהחלפת מספר, אבל יש מקרים רבים בהם העין ממשיכה לראות באותה איכות אבל למרות זאת העדשה לא מתאימה עוד. זה יכול לקרות בגלל שינוי באיכות וכמות הדמעות , שינוי במבנה העין, שינוי בגיל, שינוים בצרכים של המטופל . כמו כן ביכולות של הלקוח להרכיב את העדשות וכן הלאה.

התאמה מקצועית מחדש של עדשות מגע

כדי לאפשר לכל אחד להרכיב את העדשות הנכונות לו, ולא את העדשות שהיו נכונות לו בעבר יהיה צורך לבצע בדיקה מקצועית שתבדוק את המצב של העיניים של המטופל תוך בחינת סוג העדשות אותן הוא הרכיב עד כה. בהתאם לממצאים ימליץ הצוות של חנות אופטיקה על עדשה אחרת שתענה על הדרישות ותאפשר למטופל הרכבה נוחה.

מגוון סוגים להתאמה אופטימלית

כדי לאפשר לכל לקוח לבחור עדשות מגע הנכונות לעין שלו במצב הנוכחי קיימים סוגים רבים מאוד של עדשות, כאשר לכל עדשה יש מאפיינים ייחודיים שיוכלו לענות על הצרכים של מי שירכיב אותן. הבדל משמעותי הוא בהגדרת המוצר, יש עדשות קבועות, עדשות מגע חד פעמיות (חודשיות ויומיות). לכל אחת מהעדשות הללו יש תכונות אחרות, חומרי גלם שונים , זה אומר שיש עין שלא מצליחה להתמודד עם העדשות החודשיות ואילו עדשות יומיות תוכלנה להתאים לעין. ההתאמה תיקח בחשבון את כל ההיבטים ואת נתונים הטבעיים של עיניו של הנבדק ותחתור להתאים את העדשות המדויקות שתאפשרנה הרכבה נוחה ומהירה, שימוש בלתי מורגש לאורך היום כולו וראיה איכותית וטובה לפי מצב הראייה של המרכיב.

בואו לקבל ייעוץ מקצועי

הצוות המקצועי של חנות אופטיקה מני ממליצים לבוא ולהיבדק כדי לקבל את ההכוונה המדויקת ולקבל את ההמלצה הנכונה והמתאימה ביותר להתאמת עדשות מגע. אנחנו חותרים לאפשר לכל לקוח ליהנות מראייה איכותית והרכבת עדשות נוחות ומתאימות.

עדשות מגע

צרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ מקצועי ולתיאום בדיקה להתאמת עדשות מגע: 072-3303311.

דילוג לתוכן