בהסדר עם כללית פלטינום
ומאוחדת שיא

בדיקת ראייה לרישיון נהיגה

כל צעיר מגיע לשלב בו הוא מעוניין להוציא סוף סוף רישיון נהיגה ולצאת לדרכים בלי להיות תלוי בהורה או ברכב שלו. תהליך הוצאת הרישיון יכלול מספר שלבים חשובים שעל כל אחד לעבור אותם ולבצע אותם באחריות ובדיוק נמרץ, כדי להצליח לסיים את תהליך הוצאת הרישיון ביעילות ובמהירות. במאמר הבא תוכלו לקרוא על בדיקת ראייה לרישיון. שימו לב שמדובר על שלב התחלתי ובעל חשיבות רבה להמשך התהליך כולו ולכן יש לו חשיבות רבה.

על חוש הראייה ועל רישיון נהיגה

כל בר דעת מבין כי כל התנעה של מנוע הרכב חייבת להיעשות באחריות מקסימלית. כיוון שרכב הוא כלי עצמתי ובעל יכולות לצד סיכונים, וזה אומר שאם השימוש לא נכון או שהוא בלתי מושכל עלולה הנסיעה להסתיים באסון. בגין סיבה זו נדרש הלומד לעבור מספר שלבים לקראת הוצאת הרישיון. כאשר אחד מהם הוא ביצוע בדיקת ראייה. בדיקות ראייה נועדו לבדוק את מצב הראייה של הלומד ואת היכולות שלו לראות מבעד לשמשת הרכב את הנעשה מולו על הכביש, כמו כן בוחנים בבדיקה את שדה הראייה.

לפני השיעור הראשון – טופס ירוק

לפני שניגשים ללימודי הנהיגה יש להוציא טופס בקשה לרישיון נהיגה, טופס זה מוכר בקיצור בשם רש"ל 18 או בפי ההמון טופס ירוק. טופס זה מהווה תנאי בסיסי עוד לפני שמתחילים ללמוד תיאוריה היות ובו קיים אישור כי מבחינה רפואית נושא הטופס כשיר לנהיגה. התניה זו נועדה להבטיח כי אין לכם בעיה רפואית כלשהי או תופעה בריאותית שמונעת מכם את האפשרות לנהוג בבטיחות ובאחריות בכביש.

מהי המטרה של בדיקת הראייה?

המטרה של בדיקות ראייה לקראת הוצאת הרישיון היא לאתר בעיות בחוש הראייה. וכן לקבוע האם בעת פעולת הנהיגה יהיה עליכם להצטייד במשקפיים או בעדשות מגע. הממצאים הנדרשים הם שדה ראייה תקין וללא כפילות ראייה. כמו כן על הנבדק לראות 6/12 לפחות באחת משתי עיניו – בצורה טבעית או בעזרת משקפיים. לרישיון משאית ,מונית , אוטובוס או אופנוע כבד צריך הנבדק לראות 6/12 בכל אחת מעיניו.

כיצד להצליח בבדיקה?

כל נבדק מעוניין לעבור בדיקות ראייה בהצלחה, לכן חשוב לשים לב לציית להוראות של הבודק, כמו כן חשוב להגיע עם משקפיים ולהצהיר על עדשות מגע במידה ויש לכם כאלו. עדשות המשקפיים צריכות להיות נקיות וללא שריטות, זאת כדי למנוע הפרעה באיכות ובשדה הראייה.

בדיקת ראייה עבור חידוש רישיון

גם כאשר מוטלת על נהג וותיק לבצע חידוש רישיון יהיה עליו לעבור בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט המורשה לכך על ידי משרד הבריאות. כיום נהג שעבר את גיל ארבעים אינו צריך לבצע את הבדיקה, וזאת על פי התקנות המעודכנות לעניין חידוש רישיונות נהיגה.

בואו לאופטיקה מני!

חשוב לכם לבצע בדיקה מקצועית ואמינה? לסיים עם משימה זו ביעילות ועל הצד הטוב ביותר? בואו לאופטיקה מני! כאן תפגשו צוות מקצועי של אופטומטריסטים מקצועיים ומיומנים שמבצעים בדיקות ראייה על הצד הטוב ביותר. הצטרפו לנהגים המרוצים שהתחילו כאן את הדרך להוצאת הרישיון שלהם!

נשמח לעמוד לשירותכם. לפרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות לאחד הסניפים שלנו.