בהסדר עם כללית פלטינום ומאוחדת שיא

סניף עמק רפאים
072-3303311
072-3305533

בהסדר עם כללית פלטינום
ומאוחדת שיא

בדיקת ראייה מקצועית ע"י אופטומטריסט

באופטיקה מני צוות מקצועי של אופטומטריסטים מבצע מגוון רחב של בדיקות ראייה.

בדיקת ראייה

בדיקת ראייה מקצועית להתאמת עדשות מגע מכל סוג

כדי להתאים לכם עדשות מגע, חייבים לעבור בדיקת ראייה מקצועית. חשוב מאוד לדעת שלא ניתן לקנות עדשות מגע על סמך המרשם של המשקפיים. למה? כי קיים הבדל משמעות בין בדיקה לשם קביעת המרשם למשקפיים, לבין הפרמטרים הנדרשים לצורך התאמת עדשות מגע, למשל: קוטר הקרנית וקימורה, כמות הדמעות ואיכותן, מידת הצילינדר וכדומה. למדדים אלה מתייחסים בעת בדיקת ראייה להתאמת עדשות מגע.

חשוב לדעת כי בישראל אין חובה להציג מרשם של עדשות מגע בזמן קנייתן, אבל רכישה ללא בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט עלולה לסכן מאוד את בריאות העיניים שלכם. כמו כן חשוב מאוד להיות במעקב תקופתי.

בדיקה כזו כוללת מספר שלבים, בדרך כלל:

  • לשלול בעיות רפואיות אשר עלולות להעלות את הצורך להשתמש בעדשות מגע מיוחדות, או למנוע כלל את השימוש בעדשות מגע.
  • בדיקת לקימורי הקרנית – לעתים מלווה בצילום טופוגרפי כדי לתת מידע על אנומליה אפשרית או קימור חריג
  • במידת הצורך – התאמת עדשות ניסיוניות להרכבה במקום להתנסות לפרק זמן כלשהו.

בדיקות ראייה מקיפות בכל הגילאים

באופטיקה מני מתאימים את בדיקות הראייה לגיל של הנבדק, ולבעיה שממנו הוא סובל. אצלנו מבצעים בדיקות ראייה לכל הגילאים.

בדיקות ראייה לפעוטות ולגיל הרך

  • בדיקות ראייה לתינוקות ולפעוטות – חשוב לבצע בדיקות ראייה כבר מגיל צעיר, על מנת למנוע מבעיות ראייה להחמיר. לשם בדיקת תינוקות ופעוטות אנו משתמשים במכשור ובמשחקים, המאפשרים לצוות המקצועי שלנו לבצע בדיקות אלה.
  • בדיקות ראייה לילדים ולתלמידים – מגיל 5 ניתן לבחון את מערכת הראייה לצורך למידה. בבדיקות אלה בודקים את מערכת מיקוד שרירי העיניים, היכולת להתמקד במילים מקרוב בזמן כתיבה וקריאה וכדומה. לעתים, בעיות של קשב וריכוז קשורות להפרעות ראייה, ולכן חשוב לעבור בדיקות ראייה שמאפשרות לטפל בבעיה בקלות יחסית.

בדיקות ראייה לקבלת רישיון נהיגה באישור משרד התחבורה

על מנת להתחיל ללמוד נהיגה, חייבים לעבור בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מורשה. ללא בדיקה זו לא תוכלו לגשת למבחן התיאוריה. על מנת להוכיח שעברתם את הבדיקה, תצטרכו להחתים את האופטומטריסט על טופס מיוחד שנקרא "הטופס הירוק". מדובר בבדיקה פשוטה באמצעות מכשיר המאפשר לבחון את חדות הראייה ושדה הראייה של הנהג. בחלק מהמקרים, ניתן יהיה לקבל רישיון רק עם סעיף תנאי לנהיגה רק עם משקפי ראייה.

אופטיקה מני מורשים מטעם משרד התחבורה לבצע בדיקת ראייה לרישיון נהיגה.

בדיקות ראייה לקראת צו ראשון

עומדים להתגייס? אם אתם מרכיבים משקפיים או עדשות מגע תתבקשו להביא את מרשם בדיקת העיניים בצו ראשון. אנחנו באופטיקה מני נבדוק אתכם ונמלא בשבילכם את המרשם בשאלון הרפואי שקיבלתם לביתכם עם הצו הראשון. ביצוע בדיקת ראייה לצו ראשון מראש מאפשרת לכם לקצר תהליכים ביום הארוך שמחכה לכם בלשכת הגיוס ולהימנע מהתייצבות נוספת.

בדיקת ראייה - שאלות ותשובות

בדיקת ראיה היא מהבדיקות המוכרות שכל אחד עובר בשלב כזה או אחר בחייו גם אם הוא בעל ראיה מצוינת.

ריכזנו כמה שאלות נפוצות:

מעבר לנקודות הזמן שציינו בהן תצטרכו לעשות את הבדיקה, מומלץ לבצע בדיקה אחת לשנה כדי לוודא שאין שינויים  במצב הראיה, לאתר ולטפל מוקדם. מעבר לכך, כמובן שבכל שינוי שאתם מרגישים בראיה אל תדחו ולכו לעשות בדיקה בהקדם.

כן, ישנם תסמינים נוספים שיכולים להוות פרומו לירידה באיכות הראיה כמו מצמוצים, כיווץ העיניים כדי לראות טוב יותר, עיניים שורפות או עייפות, כאבי ראש וסחרחורות, ראיה כפולה או הופעת כתמים בשדה הראיה.

בדיקת ראיה צריכה לכלול כמה שלבים. היא צריכה להתחיל בתשאול למשל על גיל, מקצוע, בעיות בריאותיות שיכולות להיות רלוונטיות ותחושה לגבי הראיה. ההמשך הוא בבדיקת ראיה ממוחשבת עם מכשיר הנקרא אוטורפרקטומטר הנותן תמונה על מצב העיניים האובייקטיבי ולאחר מכן בדיקת חדות ראיה- הקראת הספרות המפורסמת שהי הבדיקה הסובייקטיבית- תחושתית .במידת הצורך מלבד בדיקת הראיה הבסיסית ישנן בדיקות נוספות למצבים מיוחדים ומורכבים יותר.

לא בכל חנות אופטיקה ישנו בהכרח ציוד מתקדם וייחודי. אצלנו באופטיקה מני ישנו מכשור מתקדם להתאמה מדויקת של המשקפיים והעדשות, למשל: I Profiler: מכשיר להתאמת עדשות צייס בו נסרקת העין מכיוונים שונים ותוצאות הסריקה מועברות ישירות למפעל להכנת עדשות מתאימות. ישנו מכשיר למיפוי קרנית המיועד לבדיקת קרנית להתאמת עדשות מגע בעיקר למטופלים אחרי ניתוח לייזר או עם קרטוקונוס (קרנית חרוטית). ישנו גם מכשיר לבדיקת ראיה לנהגים המעביר תוצאות ישירות למחשבי משרד התחבורה.

גם כשמדובר על בדיקת ראיה שגרתית ולא בעיה רפואית כלשהי, חשוב לבחור חנות אופטיקה המנוהלת על ידי אופטומטריסט מוסמך ובעל ניסיון רב המכיר את התחום היטב על כל היבטיו, מחזיק מכשור מתקדם ועובד עם החברות המובילות בתחום. אמנם כל עוד הכל בסדר הבדיקה אינה מורכבת מדי, אך אם נדרש טיפול, הבדיקה היא רק ההתחלה של ידידות מופלאה (אנחנו מקוים…)

בדיקת ראייה

לתיאום בדיקת ראייה אצל אופטומטריסט ולפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום: 072-3303311

דילוג לתוכן