בדיקות ראייה

 
באופטיקה מני צוות מקצועי של אופטומטריסטים מבצע מגוון רחב של בדיקות ראייה.
 

בדיקות ראייה להתאמת עדשות מגע מכל סוג

 
כדי להתאים לכם עדשות מגע, חייבים לעבור בדיקת ראייה. חשוב מאוד לדעת שלא ניתן לקנות עדשות מגע על סמך המרשם של המשקפיים. למה? כי קיים הבדל משמעות בין בדיקה לשם קביעת המרשם למשקפיים, לבין הפרמטרים הנדרשים לצורך התאמת עדשות מגע, למשל: קוטר הקרנית וקימורה, כמות הדמעות ואיכותן, מידת הצילינדר וכדומה. למדדים אלה מתייחסים בעת בדיקת ראייה להתאמת עדשות מגע.

חשוב לדעת כי בישראל אין חובה להציג מרשם של עדשות מגע בזמן קנייתן, אבל רכישה ללא בדיקת ראייה עלולה לסכן מאוד את בריאות העיניים שלכם. כמו כן חשוב מאוד להיות במעקב תקופתי.

בדיקה כזו כוללת מספר שלבים, בדרך כלל:
  • לשלול בעיות רפואיות אשר עלולות להעלות את הצורך להשתמש בעדשות מגע מיוחדות, או למנוע כלל את השימוש בעדשות מגע.
  • בדיקת לקימורי הקרנית – לעתים מלווה בצילום טופוגרפי כדי לתת מידע על אנומליה אפשרית או קימור חריג
  • במידת הצורך – התאמת עדשות ניסיוניות להרכבה במקום להתנסות לפרק זמן כלשהו.
 

בדיקות ראייה מקיפות בכל הגילאים

 
באופטיקה מני מתאימים את בדיקות הראייה לגיל של הנבדק, ולבעיה שממנו הוא סובל. אצלנו מבצעים בדיקות ראייה לכל הגילאים.

בדיקות ראייה לפעוטות ולגיל הרך

  • בדיקות ראייה לתינוקות ולפעוטות – חשוב לבצע בדיקות ראייה כבר מגיל צעיר, על מנת למנוע מבעיות ראייה להחמיר. לשם בדיקת תינוקות ופעוטות אנו משתמשים במכשור ובמשחקים, המאפשרים לצוות המקצועי שלנו לבצע בדיקות אלה.
  • בדיקות ראייה לילדים ולתלמידים – מגיל 5 ניתן לבחון את מערכת הראייה לצורך למידה. בבדיקות אלה בודקים את מערכת מיקוד שרירי העיניים, היכולת להתמקד במילים מקרוב בזמן כתיבה וקריאה וכדומה. לעתים, בעיות של קשב וריכוז קשורות להפרעות ראייה, ולכן חשוב לעבור בדיקות ראייה שמאפשרות לטפל בבעיה בקלות יחסית.
 

בדיקות ראייה לקבלת רישיון נהיגה באישור משרד התחבורה

 
על מנת להתחיל ללמוד נהיגה, חייבים לעבור בדיקת עיניים אצל אופטומטריסט מורשה. ללא בדיקה זו לא תוכלו לגשת למבחן התיאוריה. על מנת להוכיח שעברתם את הבדיקה, תצטרכו להחתים את האופטומטריסט על טופס מיוחד שנקרא "הטופס הירוק". מדובר בבדיקה פשוטה באמצעות מכשיר המאפשר לבחון את חדות הראייה ושדה הראייה של הנהג. בחלק מהמקרים, ניתן יהיה לקבל רישיון רק עם סעיף תנאי לנהיגה רק עם משקפי ראייה.

אופטיקה מני מורשים מטעם משרד התחבורה לבצע בדיקת ראייה לרישיון נהיגה.
 

בדיקות ראייה לקראת צו ראשון

 
עומדים להתגייס? אם אתם מרכיבים משקפיים או עדשות מגע תתבקשו להביא את מרשם בדיקת העיניים בצו ראשון. אנחנו באופטיקה מני נבדוק אתכם ונמלא בשבילכם את המרשם בשאלון הרפואי שקיבלתם לביתכם עם הצו הראשון. ביצוע בדיקת ראייה לצו ראשון מראש מאפשרת לכם לקצר תהליכים ביום הארוך שמחכה לכם בלשכת הגיוס ולהימנע מהתייצבות נוספת.

 
בדיקות ראייה
 
לתיאום בדיקת ראייה ולפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום: 02-5632135.